W jakiej dzielnicy Sopotu warto szukać mieszkania? Przegląd dzielnic

Mimo minusów, jakie można spotkać w każdej miejscowości turystycznej, Sopot wciąż przyciąga osoby zainteresowane zamieszkaniem tu na stałe. Bliskie sąsiedztwo morza, nowoczesna infrastruktura i perspektywy rozwoju, jakie ma nie tylko Sopot, ale i całe Trójmiasto, to atuty nie do pogardzenia. Właśnie dlatego, mimo że Sopot kojarzy się większości z nas z wakacjami, część osób chciałoby mieszkać w tym miejscu cały rok. Jakie dzielnice warto brać pod uwagę podczas szukania własnego lokum w Sopocie?

Modne Wyścigi

Sopot klimatem i zabudową przypomina bardziej kurort niż miasto. Jest to zasługą jedynej w swoim rodzaju architektury i infrastruktury turystycznej, W Sopocie znajduje się wiele najbardziej popularnych atrakcji Trójmiasta. Nic więc dziwnego, że ceny nieruchomości pozostają tu wysokie. Doskonałym przykładem jest dzielnica Sopotu Wyścigi, która ma mnóstwo atutów, ale żeby zamieszkać tu na swoim, trzeba dysponować sporym budżetem. Mieszkańcy tej okolicy mogą się cieszyć zarówno sąsiedztwem morza, jak i atrakcyjnych sopockich terenów zielonych. Mieszkania na Wyścigach pozostają przy tym jedną z najbardziej bezpiecznych i spokojnych dzielnic miasta. Położone nieco na uboczu pozwalają cieszyć się urokami nadmorskiej miejscowości bez zgiełku panującego na popularnych trasach turystycznych. Dodatkowymi zaletami jest rozbudowana infrastruktura edukacyjna, dzięki której w tym miejscu wygodnie się żyje rodzinom z dziećmi.

Popularny Górny Sopot

Górny Sopot posiada wszystkie zalety omawianej dzielnicy Wyścigi. On również jest nieco oddalony od centrum miasta, ale znakomicie z nim skomunikowany. Na Górnym Sopocie znajdziemy ciekawe muzea i ośrodki naukowe ułatwiające zdobywanie wiedzy i kontakt z kulturą. W tej dzielnicy znajdziemy wiele pięknych mieszkań, których ceny są równie wysokie jak w innych częściach miasta, Spot ze względu na swój turystyczny charakter jest trudnym rynkiem nieruchomości. Większość dostępnych tu nieruchomości to apartamentowce o wysokim standardzie. Może właśnie dlatego na Górnym Sopocie mieszka obecnie na stałe niewiele młodych małżeństw. Budżet najczęściej nie pozwala im na podobną inwestycję w tej okolicy. Mimo to warto pamiętać, że Górny Sopot to rozległa dzielnica, w obrębie której ceny mieszkań mogą się różnić. Odległość od centrum w przypadku tego miasta nie jest problemem. Dojazd z niemal każdego miejsca jest szybki i wygodny.

Tonące w zieleni Przylesie

Wybierając mieszkanie na Przylesiu, mamy pewność, że nie będą nas męczyć tłumy turystów, z których znany jest Sopot. Oddalona od centrum dzielnica, w której znajdziemy mnóstwo terenów zielonych, zdaje się idealnym miejscem dla tych, którzy szukają w tym mieście spokoju. Szukając mieszkania na Przylesiu, musimy jednak nastawić się przede wszystkim na lokale z drugiej ręki. W Spocie niewiele się buduje, a nowe inwestycje dotyczą głównie infrastruktury wypoczynkowej lub apartamentów. Brak odpowiednich działek i charakter rynku lokalnego sprawiają, że nowi mieszkańcy lokum szukają zwykle w starej zabudowie. Nie przekłada się to na ceny i nawet nieco peryferyjne Przylesie może zaskoczyć drożyzną panująca na rynku mieszkaniowym. Jeśli jednak budżet nam pozwoli, mieszkając tu, będziemy mogli cieszyć się ciszą i spokojem, o które w Sopocie niełatwo.

Dodaj komentarz